8. Boğaziçi Film Festivali'nin Jürisi Açıklandı

Bu yıl 8’incisi düzenlenen ve uluslararası olan, Boğaziçi Film Festivali uzun metraj yarışmasının jürisi belli oldu. Sinemaseverlerin kıyasıya yarıştığı festival renkli anlara da sahne oluyor. 23 Ekim ve 30 Ekim arasında 1 hafta sürecek festival, Boğaziçi Kültür Sanat Vakfı tarafından İstanbul’da gerçekleştirilecek.Kültür ve Turizm Bakanlığı Sinema Genel Müdürlüğü'nün de emeği ve Anadolu Ajansı’nın Global İletişim Ortaklığı'nda düzenlenen 8. Boğaziçi Film Festivali'nin Uluslararası Uzun Metraj Film Yarışması'ndaki jüri başkanlığına Polonyalı senarist ve yönetmen JoannaKos-Krauze getirildi.

Jüride aynı zamanda şu isimler yer alacak: My Nikifor, Plac Zbawiciela, Papusza ve Birds Are Singing in Kigali filmleriyle bilinen Krauze, Ismet Sijarina, Nariman Aliyev, Anna Katchko ve Zlatko Vidackovic.

Festivalin en heyecanlı yanlarından biri olan ödüllerine bir bakalım. 50 bin liralık "En İyi Uluslararası Uzun Metraj Film" ödülüne ek olarak "En İyi Yönetmen", "En İyi Kadın Oyuncu", "En İyi Erkek Oyuncu" ve "Jüri Özel Ödülü" gibi ödüller olmak üzere toplamda 5 farklı kategoride 95 bin liralık ödül dağıtılması planlanıyor.

  • Instagram - Siyah Çember
  • Heyecan - Siyah Çember
  • Spotify - Siyah Çember