Bayram Tatilinde İyi Hissettirecek 7 Film

Korona virüs sebebiyle evde kalmaya özen gösterdiğimiz bu günlerde zaman geçirmek için yaptığımız en keyifli aktivitelerden biri film izlemek. Bayramın daha keyifli geçmesi için ailecek izleyebileceğiniz, yüzünüzde gülümseme yaratacağını umduğumuz yedi film seçtik. Sevdiklerinizle birlikte sağlıklı ve huzurlu bir bayram geçirmeniz dileğiyle… İyi seyirler!

1) Şahane Hayat (It's a Wonderful Life)

1946 yapımı Şahane Hayat, George Bailey'nin fedakarlıklarla dolu seçimlerine şahit olacağımız, başrolün yanında hissedeceğimiz kadar sıcak bir film. Yönetmenliğini Frank Capra'nın yaptığı filmde karşımıza iki usta isim çıkıyor. George Bailey olarak izlediğimiz başarılı aktör James Stewart ve oynadığı karakterin hakkını verirken güzelliğiyle de seyir keyfinin dozunu arttıran Donna Reed. Psikologların depresyondan mustarip hastalarına önerdiği, yüzünüzde istemsiz bir gülümsemeyle izleyeceğiniz Şahane Hayat, tekrar tekrar izlemekten bıkmayacağımız bir başyapıt.


2) Yürüyen Şato

İyi hissettiren film türlerinden biri de kuşkusuz animedir. Ve anime deyince akla Hayao Miyazaki gelir! 2004 yılında yayınlanan ve Diana Wynne Jones'un aynı adlı kitabından uyarlanan 'Yürüyen Şato' Hayao Miyazaki'nin en sevilen filmlerinden. Sıradan bir genç kızken, kötü kalpli bir cadı tarafından yapılan büyüyle hayatı değişen Sophie güzelliğine kavuşabilecek midir? İzleyip görelim.

3) Tenenbaum Ailesi (The Royal Tenenbaum)

Wes Anderson imzalı, masal tadında bir film olan 'Tenenbaum Ailesi' renkleri ve müzikleriyle sunduğu görsel şölenin yanında; tanıştığımız aile bireylerini teker teker dinlemek, anlamak isteği uyandırıyor. Hem güldüren hem hüzünlendiren Tenenbaum ailesinden kopmak istemeyeceksiniz!


4) Cinayet Süsü

Yönetmenliğini Ali Atay'ın yaptığı, senaryo koltuğunda ise Ali Atay, Feyyaz Yiğit ve Aziz Kedi'nin oturduğu 'Cinayet Süsü' 2019'un en komik filmlerindendi. Başrollerini Uğur Yücel, Binnur Kaya, Cengiz Bozkurt, Feyyaz Yiğit, Mert Denizmen ve Mehmet Özgür’ün paylaştığı film, gizemli bir seri katil vakasını anlatıyor.


5) Geleceğe Dönüş (Back to the Future)

Zamanda yolculuk yapmayı hiç hayal ettiniz mi? Geçmişe mi gitmek isterdiniz, geleceği seçmek mi? Yönetmen Robert Zemeckis'in 1985 yapımı bilim kurgu filmi 'Geleceğe Dönüş' hem eğlendiriyor hem de hayal dünyamızı besliyor.


6) Maske (The Mask)

Jim Carrey'nin olmadığı bir 'iyi hissettiren film listesi' olamazdı sanırım. Carrey'nin hiçbir şey yapmadan durduğu bir sahne olsaydı, yine de gülümsemek isterdik! İyi yürekli bir banka memuru olan Stanley Ipkiss'in sıradan hayatının nasıl değiştiğini merak ediyorsanız kaçırmayın.


7) Küçük Gün Işığım (Little Miss Sunshine)

Birbirinden farklı aile üyeleri olan Hoover ailesinin en küçük üyesiyle umut dolu bir yolculuğa çıkıyoruz. Filmde yaşanan serüvenleri adeta karakterlerin yanında yaşıyormuş gibi hissediyor, onlarla heyecanlanıyoruz! Steve Carrel'ın harika performansıyla daha da keyiflenen 'Küçük Gün Işığım' tavsiye listemizin son filmi. İyi yolculuklar!


  • Instagram - Siyah Çember
  • Heyecan - Siyah Çember
  • Spotify - Siyah Çember