BU BARBARLIK

tablosunu kaybetmiş çivileri de unut sevgilim. elbette döneceğiz ve döndürüleceğiz yalnızlığa.


senin o naif öfken kağıdı sekize, benim kararmış yüzüm yedi kat aşağıya. ne olacaksa olmuş olsun da uyuyalım artık. senin yanında uyumayı çok özledim. özledim de ne yapabilirim? şarkıları bile yetim bıraktıran bu barbarlık bize elbette bunları yaptıracaktı. elbette kalmayacaktı yapılacak bir şey ve biliyor musun aynasız hiçbir odada ağlamamıştım daha önce. bunların böyle yarım kalacağını doğduktan sonra kulağıma fısıldamamışlar diyemem o yüzden. hatırlamıyorum bazı şeyleri.


bir akşam oldu, azıcık kaldığında kaçan aklımı bir köşede sızlarken buldum ve bu hiçbir şeye iyi gelmedi. sımsıkı duran avuçlarımı gevşettim, kanayacaksa da kanasın! hiçbir şeye kızmıyorum artık. gözyaşı mastürbasyonunu bıraktım. birilerinin herhangi bir zamanda nedensizce tecavüz edebileceği hiçbir duyguyu da yaşatmama kararı aldım içimde. sigarayı iki paketten aşağıya indiremedim.


kahretsin ya da kahrolsun.


ne olacağını sanıyorduk bilmiyorum. çok zaman geçti bunlar olurken ve annemin saçları beyazladı. kardeşim kapıdan çıktığımda ağlamamaya başladı. bunlar oldu ve ben akıp giden zamanla yine de barışmayı öğrenemedim.


gözlerimi kapattım.


tutamadığım her yemin için soluk soluğa koşan atlara üç gün oruç borcum birikti. dilimin kemiği kırıldı, birkaç çocuğun balonunu patlattım ve o gaddar hayasızlık beni de aldı koynuna. giydiklerimin rengini, çıkartırken fark etmeye başladım. ne olacak sandıysak artık öyle olmadı ve ben de eklendim bu kurak kervana. evet. akıp giden zamanla arasını bozduklarından birisiyim ben de. 

Resim: Liu Xintao

  • Instagram - Siyah Çember
  • Heyecan - Siyah Çember
  • Spotify - Siyah Çember