Contemporary İstanbul Aralıkta Açılıyor

Contemporary İstanbul, her yıl Türkiye ve dünya çağdaş sanatının en iyi örneklerini bir araya getiren bir oluşum. Bu yıl hem çevrimiçi, hem de fiziksel ortamda düzenlenecek olan sanat sahnesi, 16-20 Aralık tarihleri arasında açık olacak.


Her yıl Eylül ayında açılan ve sanat pazarı işlevi görerek koleksiyoncuların gözdesi haline gelen Contemporary Istanbul, bu yıl pandemi nedeniyle rötar yaptı. Çevrimiçi ve fiziki ortamda gerçekleşecek fuara hes kodu ile girilecek ve ziyaret süresi dört saatle kısıtlanacak. Çevrimiçi satışların da yapılacağı fuarın sponsoru bu yıl da AkbankSanat.

Lütfi Kırdar Kongre ve Sergi Sarayı’nda düzenlenecek platformun başlıca amacı sanatsal çeşitlilik kavramıyla özdeşleşen bir etkinlik sunmak, çağdaş sanatın gelişmesi ve yayılmasını sağlamak. Fuar kapsamında irdelenen başlıca temalar ise uluslararası iletişimin önemi, çağdaş uluslararası sanatçıların azmi ve sanatın kapsayıcılığı.

Contemporary Istanbul, fiziksel bir alanla geleneği korurken dijital devrimi tam anlamıyla kucaklayan ilk uluslararası sanat fuarı olma niyetinde olduğunu belirtiyor.

Kaynak: Contemporary Istanbul, ArtDog İstanbul


  • Instagram - Siyah Çember
  • Heyecan - Siyah Çember
  • Spotify - Siyah Çember