David Fincher’ın Yeni Filmi: Mank


Fight Club, Seven, Gone Girl, Panic Room ve Zodiac gibi başyapıtlara imza atan filmleriyle tanıdığımız David Fincher yeni bir projeyle sinema sahasına ses getiren bir dönüş yapıyor.

Yurttaş Kane’in çalkantılı senaryo yazım sürecini anlatan film Mank, filmin senaristlerinden Herman Mankiewicz’in hayatı üzerinde şekilleniyor. Mank'ın senaristliğini, David Fincher'ın babası Jack Fincher üstleniyor. Senaryo, Jack Fincher'ın ölüm yılı olan 2003 öncesinde kaleme alınmış. Filmin oyuncu kadrosunda Gary Oldman, Amanda Seyfried, Lily Collins, Tom Burke, Charles Dance gibi isimler yer alıyor.


Filmde Mankiewicz'e hayat veren isim Darkest Hour ile Oscar Ödülü'nün sahibi olan Gary Oldman olurken, Amanda Seyfried ise aktris Marion Davies'i canlandırıyor. The Souvenir'in başarılı oyuncusu Tom Burke de Orson Welles'e hayat veriyor.

Geçtiğimiz ay Yurttaş Kane filminin gösteriminin 79. yıl dönümünde ilk görselleri yayınlanan filmin fragmanı ise geçtiğimiz günlerde yayınlandı. Fragmandan anlaşıldığı üzere, yeni bir başyapıtla karşı karşıyayız.


İlgi çekici konusu, başarılı oyuncuları ve yönetmeniyle beklentinin yüksek olduğu film, pandemi sebebiyle ertelenen birçok filmin olması nedeniyle yeni yapımlara aç kaldığımız şu günlerde ilaç etkisi yaratacak gibi görünüyor. 4 Aralık'ta Netflix'te izleyiciyle buluşacak olan filmi merakla bekliyor, iyi seyirler diliyoruz!


Kaynak: Artfulliving


  • Instagram - Siyah Çember
  • Heyecan - Siyah Çember
  • Spotify - Siyah Çember