Hesaplanmış Sessiz Manipülasyon Yoluyla İşlenen Suçlar ve Yasal Boyut

“Bazen sessizlik suç işleme yöntemidir” dersem buna hemen inanır mısınız? İnanması zor ancak imkânsız değil. Sessiz kalarak birçok suç işlenebileceğini ve maruz kalanın birçok suça sürüklenerek birçok suçun faili olabileceğini hiç düşündünüz mü? İlk başta anlaması zor. Ben bu durumu "Sessiz Şiddet” olarak adlandırıyorum.


Başka bir deyişle yönlendirme gücünden dolayı ‘Sessiz Manipülasyon". Söz gümüşse sükût altındır deyişinin zıttı bir gerçeği gözler önüne seriyorum. Bazen sükûtun altın değil madalyonun karanlık ve görünmeyen yüzü olduğunu sizlere aktaracağım. Evet bu gizemli yolculukta sessizliğin bu karanlık yönünü beraber keşfetmeye var mısınız?Yazarın Özgeçmişi;


9 Nisan 1980 İstanbul doğumludur. İlkokulu, Kadıköy´de Bahariye İlkokulu’nda okudu. Daha sonra Beyoğlu’nda Sainte Pulchérie Fransız Kız Ortaokulu ve Kadıköy’de bulunan İstanbul Saint Joseph Fransız Lisesi’ni bitirdi.

Gazi Üniversitesi Sınıf Saint Joseph Fransız Lisesi’ni bitirdi. Gazi Üniversitesi Sınıf Öğretmenliği’nde eğitimine bir süre devam ederek Maltepe Üniversitesi, Hukuk Fakültesi’nden 2004 yılında mezun oldu.2006’da İstanbul Barosu’na kayıtlı olarak avukatlığa başladı.Kadıköy Yıldız Alpar Bale Okulu’nda ve başka bir bale okulunda 4 sene bale eğitimi aldı. Balerin olarak 2 kere sahneye çıktı. Voleybol ve boksla çok kısa süre uğraştı. Türkiye Eğitim Gönüllüleri Vakfı (TEGV)’nda Drama Öğretmeni olarak 2 sene gönüllü eğitim verdi. Müjdat Gezen Sanat Merkezi ve Kadıköy Halk Eğitimi Merkezi’nde Tiyatro kursu gördü. İhsan Ustaoğlu yönetmenliğinde ve İlknur Bektaş yazarlığında bir tiyatro oyununda sahneye çıktı. İlkokulda Türk Sanat Müziği korosunda yer aldı. Bir süre İstanbul Barosu Hayvan Hakları Merkezi üyesi olarak aktif çalıştı. Türkiye Basın Birliği’nden 2018´de hayvan hakları avukatı olarak ödül aldı. Yeni Adana Gazetesi, KM Haber Gölbaşı Güncel, Yeni Muhalefet ve Alternatif Bakış Gazetesi’nde köşe yazarlığı yapmaktadır. İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Adli Tıp Enstitüsü’nde öğrenci olup Adli Bilimci adayıdır.


Kaynak: ''Hesaplanmış Sessiz Manipülasyon Yoluyla İşlenen Suçlar ve Yasal Boyut''


KİTABI RAFLARDA YERİNİ ALDI SATIN ALMAK İÇİN TIKLAYIN

  • Instagram - Siyah Çember
  • Heyecan - Siyah Çember
  • Spotify - Siyah Çember