İstanbul Müzik Festivali İlk Defa Dijital Platformda!

18 Eylül – 5 Ekim 2020 tarihleri arasında müzikseverlerle dijital ortamda buluşmaya hazırlanan ve İKSV tarafından düzenlenen 48. İstanbul Müzik Festivali ilk defa çevrimiçi olarak gerçekleşiyor.


18 Eylül’den itibaren her gün yeni bir konser erişime açılacak ve müzikseverler konserlere 30 gün süreyle ulaşılabilecek. İzleyiciler, bilet satın aldıkları konserleri izlemeye başladıktan sonra 7 gün boyunca görüntüleyebilecek. T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın desteğiyle düzenlenen, yüksek görüntü ve ses kalitesiyle kaydedilen konserlerin her biri 20 TL bilet fiyatıyla satışa sunuldu. Çevrimiçi konserlerin tamamı, fiyatı 250 TL olan kombine biletle de izlenebilecek. Konserlere Türkiye ve dünyanın her yerinden ulaşmak mümkün.

Müzik ziyafetinin yanısıra, çekimlerin yapıldığı İstanbul’da Şerefiye Sarnıcı, Tekfur Sarayı, Hidiv Kasrı, Tophane-i Amire Kültür Sanat Merkezi, Harbiye Saint Esprit Katedrali, Surp Hovhan Vosgeperan Ermeni Katolik Kilisesi, Süreyya Operası gibi şehrin tarihi ve kültürel zenginliklerini ortaya koyan mekanlar görsel bir şölen sunacak. Ankara’da Bilkent Odeon’da, Avrupa’da ise Belçika, Almanya, Avusturya ve Hollanda’nın çeşitli şehirlerinde Stavelot Manastırı, Wonderfeel Festival Alanı, Schubert Kilisesi gibi büyüleyici mekanlar seçilmiş.

Festival aynı zamanda Beethoven’ın Aydınlık Dünyası temasıyla Ludwig van Beethoven’ın 250. doğum yılını kutluyor. Beethoven’ın ikonik eserlerine, yeni eser siparişlerine ve besteciden esinlenen yeni projelere yer veren İstanbul Müzik Festivali programı, festivalin ana temasını destekleyici şekilde, “doğa sevgisi”, “insan sevgisi”, “yenilikçi ve ileri görüşlü müzik dili” gibi bestecinin önemli yönlerini sunan alt temalar üzerinde kurgulanmış. 

Festival programı için tıklayın 


Kaynak: İKSV Müzik 

  • Instagram - Siyah Çember
  • Heyecan - Siyah Çember
  • Spotify - Siyah Çember