‌Netflix Türkiye’nin Yeni Yapımları

Netflix Türkiye daha önce Hakan: Muhafız, Yarına Tek Bilet, Rise of Empires: Ottoman, Atiye ve Aşk 101 gibi yapımlarla seyirci karşısına çıkmıştı. Yeni sezonda izleyeceğimiz 14 içerik hayli ilgi çekici görünüyor.


Netflix’in Türkiye Orijinal İçerik Direktörü Pelin Diştaş, “Netflix olarak, Türkiye’nin içerik gücü ile dünyanın etkileyici kültürleri arasında yer aldığına inanıyoruz. Ülkemizde üretilen orijinal yapımların dünyanın dört bir yanında elde ettiği başarılar da bu inancımızı destekliyor. Bu nedenle Türkiye’deki içerik yatırımımızı yeni orijinal yapımlara imza atarak arttırmak bize büyük heyecan veriyor. Türkiye’nin özgün ve güçlü hikayelerini 190 ülkeye anlatmaya devam edeceğiz” dedi.

Haluk Bilginer, Engin Günaydın, Binnur Kaya ve Çağatay Ulusoy gibi isimleri göreceğimiz içerikleri sizin için tanıttık. İyi seyirler.

9 Kere Leyla

Ezel Akay imzalı komedi filmi, Leyla ve Adem’in çıkmaza giren evliliğini anlatıyor. Haluk Bilginer, Demet Akbağ, Elçin Sangu ve Fırat Tanış isimlerini göreceğimiz film 4 Aralık 2020’de Netflix’te gösterime girecek.


Azizler

Yönetmen koltuğunda Taylan Biraderler’in olduğu filmin senaryosu Berkun Oya’ya ait. Filmin kısa öyküsü ise şöyle: Hayatının zorlu bir döneminden geçen Aziz, sevmediği bir işte çalışır. Dört yıldır Burcu ile birlikte olan Aziz, artık ilişkisine bir son vermesi gerektiğini düşünür.

Başrollerinde Engin Günaydın, Haluk Bilginer ve Binnur Kaya’nın yer aldığı dram-komedi filmi, tam anlamıyla bir yıldızlar geçidi olmuş. Film Ocak’ta Netflix’te yayınlanacak.


50m2


Senarist Burak Aksak’ın, Selçuk Aydemir’le birlikte yönetmenlik yaptığı dizinin yapımcılığını Bkm üstleniyor. Başrolünde Gölge karakteriyle Engin Öztürkyer alıyor. Dizi 27 Ocak 2021’de Netflix’te yayınlanacak.

Fatma

Özgür Önürme’nin kaleme aldığı ve Özer Feyzioğlu ile yönetmenliği paylaştığı psikolojik drama dizisi Fatma, hapisten çıktıktan sonra kaybolan kocası Zafer’i arayan Fatma isminde temizlikçi bir kadının hikayesini anlatılıyor. Başrolde Burcu Biricik ile birlikte Uğur Yücel, Mehmet Yılmaz Ak isimleri izleyeceğimiz Fatma’nın gelecek yıl yayınlanması planlanıyor.


Mücadele Çıkmazı

Genç bir adam olan Mehmet’i kağıt toplayarak yaşama devam eder. Mehmet’in yaşamı 8 yaşındaki Ali ile değişir. Çağatay Ulusoy’un başrolünü Emir Ali Doğrul ile paylaştığı, OGM Pictures tarafından hayata geçirilen filmin yönetmen koltuğunda Can Ulkay var. Senaryosu ise Ercan Mehmet Erdem’e ait. Mücadele Çıkmazı, 15 Mart 2021’de Netflix’te yayınlanacak.

Uysallar

Hakan Günday ve Onur Saylak isimlerini birarada görmek bizi hayli heyecanlandırdı. Dizinin öyküsü ise kısaca şöyle: Mimar Oktay Uysal ailesinden gizli olarak bir hayat sürmeye başlar ve punk hayatı sürmek ister. O ayrı bir hayat planlarken eşi, iki çocuğu ve babası da kendi gizli dünyalarını kurmanın peşindedir. Uysallar, 2021 ortalarında Netflix’te olacak.

Kod Adı: Kulüp

Yapımcılığını Saner Ayar ve Ayşe Durmaz ile birlikte O3 Medya’nın üstlendiği dizinin yönetmenliğini Zeynep Günay Tan ve Seren Yüce üstleniyor. Dizinin başrollerinde ise Gökçe Bahadır, Barış Arduç ve Salih Bademci yer alıyor.

’96 Yazı

16 yaşındaki Deniz için bu yaz diğerlerine göre bambaşkadır. Her yıl ailesinin yazlığına giden Deniz’in aşkını izleyeceğimiz film, yönetmen Ozan Açıktan imzalı ve 2021’in Haziran ayında Netflix’te yayınlanacak.

Beni Çok Sev

7. Koğuştaki Mucize filminin yönetmeni Mehmet Ada Öztekin’nin yönetmenliğini yaptığı film, Konya kapalı cezaevinde gardiyan olarak çalışan Sedat’ın Musa ile yaşadıklarını anlatıyor. Filmin başrollerinde ise Sarp Akkaya Songül Öden ve Ercan Kesal var.


Erşan Kuneri

Cem Yılmaz’ın hem senaristliğini hem yönetmenliğini yaptığı, üstüne başrol koltuğunda oturduğu sitcom dizisinin yapımcılığını ise Cmylmz Fikirsanat üstleniyor.

Dizi, ‘G.O.R.A.’ ile ‘Arif ve 216’da yer alan fenomen karakter Erşan Kuneri’nin 1975-78 yılları arasında yaşadıklarını konu alacak.

Cem Yılmaz, “İlk defa bir dizi yapmak istiyorum. Sezon tasarımıyla yapılmış bir şey olacak. Eğer ilk sezon tutarsa neden bir sekiz bölüm daha yapmayalım. İçinde sürpriz formatlar da barındıran bir komedi şovu olacak” ifadelerini kullandı.


Kuş Uçuşu

X kuşağıyla çakışan Z kuşağını anlatan Kuş Uçuşu, Aşk 101’in yaratıcısı Meriç Acemi tarafından kaleme alındı. Dizinin yapımcılığını ise Ay Yapım üstleniyor.

Sen Hiç Ateş Böceği Gördün mü?

Yılmaz Erdoğan tarafından kaleme alınan ve sahnelendiği yıl tiyatro klasikleri arasına giren “Sen Hiç Ateşböceği Gördün Mü?’’ eseri 18 yıl sonra filme dönüşüyor.


Pera Palas’ta Gece Yarısı

Charles King’in aynı adlı ödüllü kitabından uyarlanan “Pera Palas’ta Gece Yarısı” genç bir gazetecinin Pera Palas Oteli ile ilgili yazı yazması üzerine başlayan yolculuğu konu ediniyor. Ulu önder Atatürk’e düzenlenen siyasi bir komplo da dizide yer alacak.


Bir Denizaltı Hikayesi

Dünyayı etkileyen bir doğa felaketinin sonucunda, Arman ve bilim ekibinin hayatta kalmak için bir askeri denizaltına binmesiyle başlayan serüveni anlatan dizinin başrolünde Kıvanç Tatlıtuğ yer alıyor. Yönetmenliğini ise Tolga Karaçelik’in üstlendiği dizi 2021’de Netflix’ten izlenebilecek.


  • Instagram - Siyah Çember
  • Heyecan - Siyah Çember
  • Spotify - Siyah Çember