Sanal Misafir Tasarımcı Programı Genç Tasarımcıları Bekliyor


İstanbul Tasarım Bienali ve Hollanda İstanbul Başkonsolosluğu ‘Geleceği Tasarlamak’ adlı program kapsamında Türkiye ve Hollandalı genç tasarımcılar için bir çağrı yapıyor.


Sanal misafir tasarımcı programı gündelik yaşamın ihtiyaçlarını kolaylaştırmak isteyen Türk ve Hollandalı genç tasarımcıların fikirlerini ve çalışmalarını ortaya koymaları, geliştirmeleri ve ilham vermeleri amacıyla sanal ağlar kurmalarına olanak tanıyor.


Genç tasarımcıların pandemi süreci nedeniyle yaratıcı ağlar olmadan fikirlerini paylaşmaları ve uluslararası bağlar kurmaları zor hale geldi. Bu duruma karşı bir çözüm olarak ortaya çıkan Sanal Misafir Tasarımcı Programı kişiler arası öğrenmeye dayalı olarak yeni fikirler ve düşünceleri tasarım üzerinden ortaya koyarak küresel diyaloğu güçlendirmeyi hedefliyor.


Çalışmalarında iş birliğine dayalı yaklaşımları benimseyen, sürdürülebilir bir geleceğe dair farklı fikir ve pratiklerini geliştirmek isteyen tasarımcılar 14 Ağustos 2020 tarihine dek çağrıya yanıt verebilir.


31 Ağustos – 7 Eylül arasında gerçekleştirilecek Sanal Misafir Tasarımcı Programı zoom üzerinden gerçekleştirilecek olup çevrimiçi derslerle endüstriye dair bilgili olan akademisyenler ve uzmanlar bilgilerini genç tasarımcılarla paylaşacak. Hafta boyu misafir tasarımcılar çevrimiçi sohbet kanalında bir araya gelerek fikirlerini paylaşarak anlık etkileşimde bulunabilecekler.

‘Geleceği tasarlamak’ başvuru formu ve ayrıntılı bilgi için:

https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLScUnF5fVejvmeCntcRsrOoOUluxOIZpTxotM6JpdbHCrqjgMA/viewform

  • Instagram - Siyah Çember
  • Heyecan - Siyah Çember
  • Spotify - Siyah Çember