Sinema Karantinası Bitti: Salonlar Yeniden Açılıyor

Pandemi nedeniyle kapatılan sinemalar, normalleşme süreciyle yeniden açıldı.

Mart ayında kapatılan sinema salonları, yeni normalle birlikte sinemaseverlerle buluşuyor.

CGV Mars Cinema Group Yöneticisi Nurdan Ulu Horozoğlu, sinema salonlarında alınan birçok tedbir olduğunu belirtiyor. Salonların %60'ının kullanılması, seansların yarım saat arayla yapılması, satılan koltuğun sağında ve solunda iki koltuğun boş bırakılması gibi tedbirler yer alıyor.


1 Eylül itibariyle tamamı açılacak olan sinema salonlarında, ağustos ayında vizyona girecek 10 yerli, 29 yabancı film var.

Cinemaximum’da bu hafta gösterime girmesi planlanan filmler arasındaysa Bayi, Nuh Tepesi, Gece Nöbeti, Araf 4: Meryem, Şeytanın El Kitabı yapımları yer alıyor.

Christopher Nolan’ın başyapıtları arasında yer alan Başlangıç – Inception, 14 Ağustos’ta yeniden gösterime girecek. Korona virüs sebebiyle sürekli ertelenen, merakla beklediğimiz Tenet ise 26 Ağustos’ta vizyonda olacak.


Beyoğlu Sineması’nın sinema özlemini dindirmek isteyen sinefiller için hazırladığı dokuz filmlik 'Şehre Dönüş' seçkisini şiddetle tavsiye ediyoruz. 7-8-9-14-15-16 Ağustos tarihlerinde izleyiciyle buluşacak seçkide yer alan filmler: Michael Haneke Saklı – Caché, Noah Baumbach imzalı Frances Ha, Dardenne Kardeşler İki Gün Bir Gece – Deux jours, une nuit, Mahmut Fazıl Coşkun'dan Yozgat Blues, Seyfi Teoman Bizim Büyük Çaresizliğimiz, Ruben Östlund imzalı Kare – The Square, Sebastian Schipper Victoria, Paolo Sorrentino Muhteşem Güzellik – La grande bellezza ve son olarak Kenneth Lonergan Yaşamın Kıyısında – Manchester by the Sea.

Şehre Dönüş seçkisi aynı zamanda söyleşilere de ev sahipliği yapıyor. 9 Ağustos 16:00 seansında gösterilecek olan Caché sonrasında Altyazı yazarları Yeşim Tabak ve Abbas Bozkurt, 15 Ağustos’ta 13:00 seansında gösterilecek olan Victoria sonrasındaysa FilmLoverss yazarları Esen Tan ve Utku Ögetürk izleyicilerle film söyleşisi gerçekleştirecek.


Kaynak: FilmLoverss, Vatan

  • Instagram - Siyah Çember
  • Heyecan - Siyah Çember
  • Spotify - Siyah Çember