top of page

SOFT ANALOG İLE RİTMİK BİR YOLCULUK: “MODERN ZAMANLAR”


Soft Analog grubunun yeni tekli çalışması “Modern Zamanlar”, Morrie Records etiketiyle ve animasyon video klibiyle Spotify, Apple Müzik ve tüm dijital platformlarda dinleyiciyle buluştu. 2019 yılında Ankara’da kurulan müzik grubu şarkı sözlerinde şehir hayatına bireysel bir perspektiften bakarken aynı zamanda toplumsal bir eleştiri yapıyor. Soft Analog, Modern Zamanlar’da geçmişi geride bırakıp kendini keşfetmeye dalıyor. Synth-pop ikilisi kentleşmeye karşı çıkan sözleriyle düşüncelerini etkili bir biçimde yansıtıyor. Grubun kurucu üyesi olan Ömer Çelik ve İdil Tavşanlı müzik hayatına çocuk yaşlarda gitar ve piyano çalarak başladı. Ayrıca lise arkadaşı olan ikili, okul gruplarında bulunarak çeşitli etkinliklerde sahne tecrübesi kazandı. Erken yaşlarda edindikleri bu tecrübeler Soft Analog’un ortaya çıkmasında önemli bir katkı sağladı.


80 ve 90’lı yılların sound, giyim, tarz ve yaklaşımını benimseyen ve dönemin synthesizer kullanımı, drummachine, discofunkbass ve davul desenleri, vintage kıyafetler, gözlükler ve renk paletinden etkilenen müzik grubu, tüm bu unsurların modern dünyayla birleşmiş halinden yeni bir üretim yaratıyor.


Müzikseverlere 2019’da “Boşluğun İçinde” adlı şarkıyla merhaba diyen grup, “Biz Gibiler”, “Adımlar”, “Karışır İzlerin” (feat Yiğit Seferoğlu), “Buraya Uzakta”, “Ne Az Ne Fazla”, “Kaybolur”, “Geç Vakitler” ve “Yansımalar” adlı parçalarıyla geniş bir dinleyici kitlesine hitap ediyor. Soft Anolog 2021 yılındaysa dinleyicilerinin karşısına “Modern Zamanlar” ile çıktı.ŞARKININ HİKAYESİ


“Kendimizi keşfederken ve geçmişte olanları geride bırakırken bir yandan yeni şeyler öğrendiğimizi anlatıyoruz.

Şarkının ikinci kısmında: şehirleşmeyi ve içinde bulunduğumuz dünyanın umut kırıcı taraflarını görmezden gelerek yolculuğa devam ettiğimizi vurguluyoruz. Ne yaşarsak yaşayalım bir gün unutulacağına değiniyoruz.

<