Tatil Modu: Ağustos Ayında Netflix Türkiye’de Neler Var?

Korona virüs salgını bu yılın başından itibaren pek çok alışkanlığımızı değiştirdi. Netflix gibi dijital platformların da bu noktada popülerliği arttı. 190 ülkede aktif olarak kullanılan Netflix en son açıklanan rakamlara göre, 170 milyona yakın aboneye sahip.

Hal böyle olunca her ay yayımlanan içerik takvimi de merakla bekleniyor. Ağustos ayının gelmesiyle yeni takvimi açıklayan popüler eğlence platformu yeni ayda da oldukça heyecanlı içeriklere ev sahipliği yapıyor. Peki ağustos ayında Netflix Türkiye’de neler var?

Netflix Türkiye yaz tatilinin son ayına girmeye hazırlandığımız şu günlerde ağustos ayı ajandasını izleyicilerle buluşturdu. Lucifer yeni sezonu ile karşımıza çıkıyor!

Netflix ağustos ayında yeni film, dizi ve belgesel türündeki içeriklerini izleyici karşısına çıkartmaya devam ediyor. Yaz mevsiminin son ayında en dikkat çekici yapım şüphesiz ünlü yönetmen David Fincher’ın da yer aldığı ve Netflix’in sevilen dizisi “Mindhunter” olacak gibi duruyor. Suç dizisi, yeni sezonunda Amerika tarihinin en tüyler ürpertici olaylarından biri olan Atlanta Çocuk Cinayetlerini takip edecek olmasının yanında pek çok yeni gizemin çözülmesine sahne olacak.

Netflix, Danimarka yapımı olan The Rain dizisinin 3. sezonuyla bizleri karşılıyor. Dizi bilim kurgu seven kişileri kendisine çekecek türden. The Rain dizisinin konusuna bakacak olursak; Danimarka’da geçen dizide iki kardeş bulunuyor. Yağmur yağmasıyla yayılan ve yağmurun etkisinde kalan insanların öldüğü bir virüsten kurtulmalarıyla, nüfusun çoğunun yok olduğu bir ülkede güvenli bir yer bulma arzusuyla çıktıkları yolculukta, kendileri gibi bir şekilde yağmurdan kaçabilmiş diğer kişilerle karşılaşıyorlar. Burada zaman zaman işlerin karıştığını ve tatsızlaştığını söylemek de mümkün ancak dünyanın sonun geliyor olması ve bunun sebebinin yağmur olması oldukça ilginç bir konu diyebiliriz.

The Rain dışında popüler platforma eklenen diziler; High Seans, Dirty John: Betty Broderick, Stranger, Hoops ve Lucifer oluyor. Netflix film tarafında ise orijinal yapımlarına; Unbreakable Kimmy Schmidt: Kimmy Rahip’e Karşı, Project, Sürprizli Gece’yi ekliyor.

Netflix Ağustos 2020 için orijinal yapımlarının yanında bir de farklı yapımları da ekliyor. Unutulmaz filmleri kütüphaneye ekleyen popüler platformda, 1 Ağustos itibarıyla Yüzüklerin Efendisi serisi, Yeşil Yol, Ucuz Roman ve Otel Transilvanya 2 gibi çok sevilen popüler filmler de yer alacak.

Netflix Ağustos 2020 takvimi

Netflix dizileri:

The Rain: 3. Sezon (06.08.2020)

High Seas: 3. Sezon (07.08.2020)

Dirty John: Betty Broderick (14.08.2020)

Stranger: 2. Sezon (15.08.2020)

Hoops (21.08.2020)

Lucifer: 5. Sezon (21.08.2020)

Netflix filmleri:

Unbreakable Kimmy Schmidt: Kimmy Rahip’e Karşı (05.08.2020)

Project (14.08.2020)

Sürprizli Gece (21.08.2020)

  • Instagram - Siyah Çember
  • Heyecan - Siyah Çember
  • Spotify - Siyah Çember