top of page

Virüsten Uzak Sanat: KüçükÇiftlik Park'ta Tiyatro Akşamları

KüçükÇiftlik Bahçe Tiyatrosu, pandemi sebebiyle tiyatrodan uzak kaldığımız şu günlerde, keyifli bir etkinliğe imza atıyor. 13 Ağustos'ta Haldun Dormen’in başrolünde olduğu ‘Kibarlık Budalası’ ile başlayan ve 15 Ekim'e kadar sürmesi planlanan açık hava tiyatrosu, URU organizasyonuyla düzenleniyor.
COVID-19 tedbirleri kapsamında yalnızca online bilet satılıyor, misafirlerin alana girişleri ise ateş ölçümü yapılarak sağlanıyor. Dezenfektan ünitelerin bulunduğu alanda maske takma zorunluluğu var ve maskesi olmayan seyircilere maske temin ediliyor. Gerekli tüm önlemlerin alındığını, 450 kişilik alanda, sosyal mesafeli bir oturma düzeni olacağını belirten kurum sözcüsü Naz Kavran bilet fiyatlarıyla ilgili, “Biz bu sene sahnemizi gönüllülük esasına bağlı kalarak, seyircisinden ayrı düşen tiyatrolara destek olmak amacıyla gelir beklentisi olmadan tiyatro gruplarına açtık. 70-145 TL arasında değişiklik gösteren bilet fiyatlarını tiyatro grupları kendileri belirledi. Her bir oyunun bilet fiyatı içerik, ekipman ve ekiplerine göre farklılık gösteriyor. Tiyatroseverler KüçükÇiftlik Bahçe Tiyatrosu program bilgisini ve biletlerini Biletix’ten sağlayabilirler” ifadelerini kullandı.

Kral Lear'la Haluk Bilginer başta olmak üzere, Bir Baba Hamlet'te oynayan Şevket Çoruh, Bir Garip Orhan Veli ile izleyeceğimiz Reha Özcan, Alevli Günler'de ise Erkan Can, Cem Davran ve Yıldıray Şahinler gibi usta isimleri konuk eden KüçükÇiftlik Bahçe Tiyatrosunun Programı:

13 Ağustos Perşembe: Kibarlık Budalası – Kedi Sahne Sanatları

14 Ağustos Cuma: Cimri – Semaver Kumpanya

20 Ağustos Perşembe: Bir Baba Hamlet – Baba Sahne 

21 Ağustos Cuma: Bir Baba Hamlet – Baba Sahne